Geçmişe köprü, sorunlarınıza çözüm

                                     DERİNLİK

                                                                                     Kişisel Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık

Anasayfa

DANIŞANLARDAN

Bu sayfada danışanlarımızın tecrübe ve deneyimlerini sizlerle paylaşıyoruz.


Saygıdeğer Günay Hanım;
Öncelikle kendimi tanımamı ve anlamamı sağladığınız için sonsuz teşekkürler. Sizin sayenizde bir insanın, bütün ömrü boyunca hayatına olumsuz etki etmiş, sebebini bilemediği bazı davranış ve düşüncelerinin bir tek seansla bile problem olmaktan çıkabileceğini gördüm. Uzun yıllar boyunca bir çok psikologla görüşmeler yaptıktan sonra bir süre kendi isteğimle yatılı olarak psikiyatrik tedavi bile görmüştüm. Ama tüm bunlar sorunlarımın sebebini anlamama ve bu sorunlarımı çözmeme yardımcı olamamıştı.  Regresyon terapiniz yoluyla insanın problem ve sıkıntılarından mucizevi bir şekilde kurtulabildiğine, özgürleştiğine, huzura kavuştuğuna şahit oldum. Boşa geçen onca yıldan sonra bu zamana kadar nerelerdeydiniz demekten kendimi alamıyorum. Yürümekte olduğunuz yolda başarılarınızın devamını dilerken size sonsuz minnet ve şükranlarımı sunarım.
                                                                                                                                                                             Saygılarımla... 


Çok değerli Günay Hanım'a; Ben, uzun yıllar huzursuz, çocuklarına aşırı düşkün bir anne idim. Her an hasta olacaklarından başlarına bir şey geleceğinden korkarak yaşadım. Günay Hanım'la bu terapilere başladıktan hemen sonra sorunumu çözdüm. Hayatta her şeyin  olması gerektiği gibi olduğunu anladım. Ben ve çocuklarım özgür olduk. Kendisine çok teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum. Sonsuz sevgilerimi iletiyorum (Rumuz: Kader).

Bizi engelleyen, kaçındığınız ve sağlıklı tepki veremediğiniz durumlara farklı bir açıdan bakıp; kendinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olan, hiç beklemediğiniz sürprizlerle dolu içe doğru bir yolculuk. Bu yöntemi, herkese tavsiye ederim." Ayşe Balcı (Sistem mühendisi).


Hamilelik ....

Her kadının yaşaması gereken muhteşem bir duygu. Benim hamileliğim problemli başlamıştı. Bebeğimi kaybetme korkusuyla aynı anda üç doktora gidip, yaklaşık 3 hafta hastanede kaldım. Derken Sevgili Günay Hanım ile konuştuk. Ona durumumu anlattım. Bana bebeğimi nasıl hoş tutup, onu sevdiğimi hissettirmem gerektiğini anlattı. Yaklaşık yarım saat süren bu görüşmemiz tam bir mucize yarattı. Ertesi gün bütün problemlerim bitmiş olarak uyandım. Sanki bir melek dokunmuştu bana. Hamileliğim ileriki süreleri muhteşemdi. Ben dünyanın en mutlu anne adayıydım. Oğlum şu anda 1,5 yaşında ve inanılmaz güzel ve mutlu bir bebek... Günaycım sana ve senin engin bilgilerine, bugüne kadar bize yaptığın herşey için sonsuz teşekkürler. Seni seviyoruz...

Nurdan Hamak

 


Uçuş korkusu ...

Ben uluslararası bir özel şirkette çalışıyorum. İşim gereği de sık seyahat ederim. Bu nedenle de uçakla seyahati tercih ederim. Önceleri uçağa binme konusunda bir problem yaşamıyordum. Bir uçak seyahati sırasında hava şartlarının olumsuz olmasından dolayı çok korktum ve o seyahatten sonra bir daha uçağa binemedim. O seyahatten sonra iş hayatım adeta bir kabusa dönüştü. İşim gereği sıkça yer değiştirip seyahat etmek zorundaydım. Bu nedenle de bütün zamanım karayolu ile seyahatte geçiyordu. Bir arkadaşım aracılığı ile regresyon terapisini duydum ve hemen bir terapi aldım. Çalışma sonunda, önceki hayatımda bir savaş pilotu olduğumu ve uçağımı düşman uçaklarının havada vurarak düşürdüğünü ve hayatımı öyle kaybettiğimi fark ettim. Son seyahatindeki olay önceki yaşamında gerçekleşen trajik olayı tetiklemiş ve her uçağa bindiğimde öleceğim düşüncesi şuuraltıma yerleşmişti. Diğer yandan geçmiş yaşamla ilgili hiç bir fikrim yokken bunu kendim deneyimledim ve ne kadar gerçek olabildiğini hissettim.

Şimdi yoğun iş temposundaki seyatlerimi karayolu ile yapmak zorunda kalmıyor ve artık uçuyorum. Çok teşekkürler. (Rumuz: A.S.)


Hayata bağlandım ve "güçlendim" ...

Ben pek çok arkadaşıma sizden söz etmiştim, regresyonun bana ne kadar faydalı olduğunu anlatmaya çalıştım. Arkadaşlarımın çoğu da psikoloji mezunu, ancak regresyon terapisini ilk defa duyanlar da vardı, hatta benimle dalga geçenler bile oldu. Öyle şey olur mu, inanma diye. Ben de onlara "inanıp inanmamak kişiye özeldir, ancak deneme yapmadan karar vermeyin, bir kere öğrenin, deneyin, ondan sonra yorum yapın" dedim. Bu arkadaşlarıma sizin yeni sitenizi de göndereceğim, daha çok şeyler öğrenebilsinler.

Benim sizinle yaptığımız terapiler neticesinde elde ettiğim sonuç "güçlenmek" , "sorunların farkında olmak" ve en önemlisi "sorunların etkisini bertaraf etmek" oldu.

Evet hepimizin çeşitli sorunları, korkuları var, bunların bazıları hemen çözümlenebiliyor, ama bazıları var ki bizi çözümsüz bir hale getiriyor. Hatta bazen çözümünü bilsek bile yapamıyoruz., çıkışı bulamıyoruz. Bazen de bir değil birkaç sorun üstüste yığılıyor üzerimize.

Ben de size geldiğim zaman bir çok sorun yumağıyla karışmıştım. Her biri birer depresyon konusu olacak 6-7 sorununm vardı ve bunlarla başa çıkacak gücü yitirmiştim.

Regresyon terapileri bana aslında sorunların kaynağını ve çözümünü bildiğim şeylerin üstesinden gelebileceğimi yaşattı. İçimizde köpürttüğümüz sorunu,
bizi dağlayan ve sürekli beynimizi kemiren sıkıntıların nasıl da bizden uzaklaşabileceğini gösterdi. Yani sorunlarla başa çıkmaktan öte, sorunların
etkisini, acısını eskisi gibi hissettirmemeyi başarttı. Sonuçta o sorunlar altında artık ezilmediğiniz için, kendinizi daha güçlenmiş olarak, daha sever oluyorsunuz.

Yani Günay Hanım, evet bana faydalı oldunuz. Ha şimdi hiç mi sorunum yok, şu ya da bu şekilde var elbette, hemen herkesde olduğu gibi.
Ama beni sarmalayan ve çözemediğim o sorunlarım karşısında güçlüyüm ve artık onlar benim için sorun değil...

Melek Demir


Kedi korkusu ...

Ben kedilere dokunamıyor, hatta onların bulunduğu mekanlara bile giremiyordum. Deniz kenarında güzel bir restorana gidip yemek yemeyi özlemiştim. Çünki böyle restoranlarda balık servisi yapıldığından etrafta kediler bulunuyordu.

Nitekim yaptığımız bir çalışmada, 5-6 yaşlarında iken muzip arkadaşlarım tarafından haberim yokken üzerime bir kedi atıldığı ortaya çıktı. O anı seansta yeniden yaşadım ve çok korktuğumu hissettim. Bu olayın bilinçaltıma işlediğini ve sonraki zamanlarda kedi korkusu olarak ortaya çıktığını ancak o seansta anladım. Böyle bir terapiye katımasaydım kedi korkumla ömür boyu yaşamak zorunda kalacaktım. (Rumuz: Kedi)

 


Regresyon Terapisi ...

 

Geçmiş hayatlarımdan bugünüme ve an'ıma taşıdığım gereksiz yük ve acılarımın iyileşmesi için çok faydalı bir terapi oldu benim için..

Günay Hanım'ın dostluğu..içten sevgisi ve vericiliği ile Melek Mikail enerjisi ile ve ışıkla iyileşmeler yaşadım..

Sonsuz sevgi ve şükranla..

 

Duygu Ünlü


Hedefim kendimi daha fazla tanımaktı ...

Benim spesifik bir problemim yoktu geldiğimde. Sadece kendimi daha fazla tanıma hedefimin bir parçasıydı orada bulunuşum.

Kendimle ilgili algılarımın bir teyidini arayıştı belki.Çünkü kendimizi çok da kolay kandırabiliyoruz bazen.

Faydalı oldu mu? Oldu elbette. Algıladıklarımın çoğunun doğrulandığını görmüş oldum.

Ayrıca sonrasında üzerinde düşünecek malzeme de aldım yanıma.

Serap Rumelili Öcalan


 Ana sayfa...

 

Anasayfa ]

Send mail to  gunay@derinlik.org  with questions or comments about this web site.
Copyright © 2008 DERİNLİK KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ
Last modified: 20/05/2019